کودک و خانواده

7 عامل سودمندی بازی با عروسک پولیشی برای کودکان

فواید بازی با عروسک پولیشی

آیا اولین خرس عروسکی خود را به یاد دارید؟ برای خیلی ها این هدیه اولین دوست دوران کودکی آنهاست.

بعد از ارتباط عاطفی با اعضای خانواده، یکی از نخستین روابط عاطفی که کودک شما برقرار می کند، ارتباط با عروسک هایش است. در این میان عروسک پولیشی و نرم بهترین انتخاب برای نوزادان و کودکان است. این دوستان نرم و قابل ستایش برای کودکان چیزی فراتر از اسباب بازی هستند. عروسک های پولیشی دوستانی هستند که کودک می تواند با آن ها از نظر احساسی ارتباط برقرار کند و باعث می شود که کودک عواطفش را بازگو کند. بنابراین جای تعجب نیست که کودکان می توانند اینقدر از بازی با عروسک پولیشی لذت ببرند.

با توجه به اینکه بازار اسباب بازی پر است از انواع عروسک ها با مدل ها و جنس های مختلف که شامل انواع عروسک های پولیشی و نرم، عروسک های جعبه ای ساده و موزیکال و عروسک های پلاستیکی با قابلیت های مختلفی مثل سخن گفتن یا شیرخوردن می شود، انتخاب نوع عروسک برای والدین گاهی دشوار به نظر می رسد، زیرا همیشه این سوال مطرح  است که آیا یک سبک از عروسک ها  مزیتی بر سایر عروسک های موجود دارند؟ در این مقاله قصد داریم با بیان هفت عامل سودمندی بازی با عروسک برای کودکان به ویژه بازی با عروسک های پولیشی و بررسی فواید خرید عروسک پولیشی برای کودکان بپردازیم.

فواید بازی با عروسک

عروسک های پولیشی به کودکان اجازه می دهند با استفاده از تخیلاتشان داستان هایی بسازند که در طی آن احساساتی را که هنوز درک نکرده اند، کشف کنند. بتوانند مهارت هایی را که تازه آموخته اند تمرین کنند و احساس استقلال را در خود تقویت کنند.

ایجاد احساس آرامش

فواید عروسک پولیشی برای کودکان

جهان ممکن است جای ترسناکی باشد و مهم نیست که کودکان چقدر از هجوم اخبار منفی دور هستند. یک عروسک پولیشی مثل گنجینه ای است که نشان دهنده ی امنیت است و خاطرات آشنایی را با خود حمل می کند. در هنگام مواجهه با شرایط جدید، عروسک ها می توانند به کودک کمک کنند تا با این شرایط مقابله کند و احساس آسیب پذیری کمتری کند.

یکی از فواید عروسک های پولیشی احساس آرامشی است که با حضورشان به کودک منتقل می شود. این احساس آرامش می تواند نتیجه تماس بدنی و به کارگیری حواس کودک در ارتباط با آن ها باشد. از انواع عروسک جعبه ای و موزیکال دیدن فرمایید.

افزایش اعتماد به نفس

فواید عروسک پولیشی برای عزت نفس

کودکان کوچک تسلط زیادی بر دنیای خود ندارند بنابراین بازی کردن با یک عروسک پارچه ای می تواند کودکان را در جایگاه والدین آن عروسک قرار دهد و باعث استقلال و افزایش اعتماد به نفس در کودک شود. اینکه کودک خود را والد عروسکش بداند و عروسک برای کودکان مانند کودک او باشد و نسبت به آن احساس مسئولیت کند، به کودک کمک می کند تا مشابه وظایفی را که والدین در مقابل او دارند در برابر عروسکش داشته باشد و از این طریق احساس توانایی و اعتماد به خود، در کودک افزایش می یابد.

آموزش مدیریت احساسات

فواید عروسک های پلیشی

کودکان کوچک بازی های نقش آفرینی را دوست دارند. کودکان معمولا با عروسک هایشان نقش بازی می کنند. هنگاهی که کودکان احساساتی را تجربه می کنند که درک مشخصی از آن ندارند، بازی با عروسک به کودکان کمک می کند تا به روشی ایمن این احساسات را تجربه کنند و درباره ی آن بیاموزند.

عروسک های پولیشی به دلیل نوع طراحی و جنس، حس طبیعی تری نسبت به پلاستیک دارند و می توانند این حس را به کودک انتقال دهند. در آغوش گرفتن یک عروسک نرم نسبت به یک عروسک پلاستیکی به مراتب احساسات مثبت بیشتری را در کودک زنده می کند. از انواع اسباب بازی دخترانه دیدن فرمایید.

 تمرین مهارت های اجتماعی

اثرات اجتماعی بازی با عروسک پولیشی

کودکان وقتی با عروسک های خود بازی می کنند در واقعا می آموزند که در جامعه با دوستان، خواهر برادرها یا اشخاص غریبه چگونه رفتار کنند. کودکان با استفاده از تخیل خود می توانند داستان هایی بسازند که در آن عروسک ها نقش های مختلفی دارند.

بازی با عروسک های پولیشی به کودکان این امکان را می دهد تا مهارت های آموخته شده را تمرین کنند. به عنوان مثال، وقتی زمان لباس پوشیدن یا مسواک زدن آن ها فرا رسید، می توانید از کودک خود بخواهید خرس عروسکی خود را بیاورد و نشان دهد که چگونه این کار انجام می شود. بچه ها نقش بازی کردن را دوست دارند. این راهی است که آنها بتوانند از والدین خود تقلید کنند و کارهای بزرگسالی را انجام دهند. بازی کردن در روند یادگیری کودک ضروری است زیرا آنها می توانند دنیای زندگی خود را با بازی درک کنند.

پرورش توانایی های زبانی

تاثیر بازی با عروسک پولیشی بر رشد زبان

وقتی کودکان برای اولین بار صحبت کردن را یاد می گیرند، از استفاده از مهارت های جدید خود هیجان زده می شوند. مکالمه با حیوانات و شخصیت های عروسکی به آن ها در تقویت این توانایی کمک می کند. زیرا برای کودکان و نوزادان هیچ عروسکی ایمن تر از عروسک های نرم و پولیشی نیست. بنابراین بازی کردن و گفتگو با عروسک ها یک تمرین کامل برای کودک است.

برای تشویق کودک به سخن گفتن می توانید در نقش عروسکش با اون صحبت کنید. با بیان احساسات یا خبرهای هیجان انگیز او را به صحبت کردن با عروسکش ترغیب کنید و از ارتباطی که کودک با آن موجود نرم پارچه ای برقرار می کند نهایت لذت را ببرید. جهت خرید اسباب بازی پسرانه کلیک کنید.

فراهم آوردن محیطی سالم

اثرات بازی با عروسک های پولیشی

بازی با عروسک های پولیشی برای فرزندان شما فواید زیادی دارد. از آنجا که بیشتر آنها از پارچه ساخته می شوند و نوع پارچه ی به کار رفته در برندهای معتبر از نوع ضدحساسیت است و مهمتر از همه اینکه در مقابل گرد و غبار می توان آنها را شستشو داد، ایمنی و سلامت این مدل عروسک ها بسیار بالاتر از انواع پلاستیکی عروسک است. در همین راستا وبسایت بانک بازی مجموعه ی متنوعی از عروسک های پولیشی باکیفیت از برند های معتبر را گرد آورده که می توانید در بخش عروسک مشاهده کنید.

 یکی دیگر از فواید عروسک پولیشی وزن سبک و مناسب برای کودکان است که اجازه ی حمل راحت را برای کودک فراهم می کند. از طرفی این عروسک ها هیچ قسمت تیز یا سخت ندارند که باعث می شود این اسباب بازی برای نوزادان و نوپایان مناسب باشد. تنها موردی که باید به آن دقت کرد چشم ها و لباس عروسک پولیشی است که گاهی از نوع دوختی و گاهی از نوع دکمه ای است. عروسک هایی که دارای چشم ها یا اجزای دکمه ای هستند که امکان جدا شدن و بلعیدن آن وجود دارد باید از دسترس کودکان زیر سه سال دور باشند.

دوام و ماندگاری بالا

کودک در حال بازی با عروسک پولیشی

عروسک پولیشی اگر به طور صحیح مراقبت شود، می تواند سال ها وضعیت عالی خود را حفظ کند. از آنجا که اکثر آن ها از هیچ قسمت الکتریکی یا مکانیکی برخوردار نیستند، هیچ گونه خرابی در آن ها وجود ندارد که مجبور شوید همیشه با تعمیر آن مواجه شوید. به طور کلی خرید عروسک پولیشی بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا با کمی مراقبت می تواند از بزرگترین کودک به جوان ترین کودک منتقل شود و گاهی از نسلی به نسلی دیگر!

عروسک های پولیشی رده سنی بسیار گسترده ای دارند و مدت زمان زیادی می توانند در زندگی صاحبانشان حضور داشته باشند و این به دلیل همان ارتباط عاطفی نزدیکی است که این عروسک ها با صاحبشان برقرار می کنند. در هر سنی که باشید بی شک از هدیه گرفتن یک عروسک پولیشی خوشحال و هیجان زده خواهید شد. پیشنهاد می شود درباره بهترین بازی های رومیزی خانوادگی بخوانید.

 سخن پایانی

امروزه اسباب بازی های بچه گانه در هر شکل و اندازه ارائه می شوند و می توانند انواع موزیک هایا صداها را داشته باشند. با این حال، مطالعات نشان داده اند که محبوب ترین و ایمن ترین اسباب بازی های کودکان اسباب بازی های نرم هستند. برای كودكان كوچك، یك اسباب بازی نرم، مانند حیوانات یا عروسک های پولیشی، یك دوست جدانشدنی است كه کودک می تواند  با آنها صحبت کند و آن ها را با خود به هرجا که می رود ببرد. از طریق بازی با عروسک ها، کودکان می توانند احساساتشان را بیان کنند که به راحتی با کلمات قادر به بیان آن نیستند.

در این مقاله هفت عامل سودمندی بازی با عروسک پولیشی را برای شما عنوان کردیم که امیدواریم به شما در انتخاب از میان تنوع بسیار زیاد عروسک ها کمک کند. شما هم اگر تجربه یا خاطره ای از بازی کودک خود با عروسک پولیشی اش دارید در قسمت نظرات برای ما بنویسید. همچنین می توانید از طریق دکمه های پایان مقاله این مطلب را با دوستانتان سهیم شوید.

برخی از سوالات رایج:

فواید بازی با عروسک چیست؟

ایجاد احساس آرامش، افزایش اعتماد به نفس، آموزش مدیریت احساسات، تمرین مهارت های اجتماعی، پرورش توانایی های زبانی، فراهم آوردن محیطی سالم و …

مزیت عروسک پولیشی برای کودکان چیست؟

عروسک پولیشی اگر به طور صحیح مراقبت شود، می تواند سال ها وضعیت عالی خود را حفظ کند. از آنجا که اکثر آن ها از هیچ قسمت الکتریکی یا مکانیکی برخوردار نیستند، هیچ گونه خرابی در آن ها وجود ندارد که مجبور شوید همیشه با تعمیر آن مواجه شوید. به طور کلی خرید عروسک پولیشی بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا با کمی مراقبت می تواند از بزرگترین کودک به جوان ترین کودک منتقل شود و گاهی از نسلی به نسلی دیگر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *