کادو تولد چی بخرم؟! 🥳

مهم ترین نکات

خرید کادو تولد کودک

 • توجه به علایق کودک
 • در نظر گرفتن سن کودک
 • مفاهیمی که تصمیم دارید آموزش دهید
 • بسته بندی جذاب هدیه
 • کیفیت و ایمنی اسباب بازی
 • خط قرمز ها و محدودیت های اخلاقی
 • خاص و ویژه بودن کادو تولد
 • توجه به جنسیت کودک
پاسخ به سوالات متداول

جواب سوالات خرید هدیه تولد

برای بچه یک ساله پرجنب و جوش کادو تولد چی بخریم؟

بچه های یک ساله در مرحله ی کشف دنیا هستن پس طبیعیه که همه چیز براشون جذاب باشه اما در عین حل زمان کوتاهی براش بگذارند. برای بچه یک ساله انتخاب یک اسباب بازی آموزشی و جذاب، اسباب بازی های نرم و بدون قطعات ریز و یا اسباب بازی هایی که کودک را به حرکت کردن و راه رفتن و حفظ تعادل تشویق کنه مناسبه. همچنین کتابهای تصویری با رنگ های جذاب و طرح های ساده هم گزینه های خیلی خوبی هستند. این انتخاب ها به رشد حسی، حرکتی و ذهنی بچه کمک میکنند و در عین حال براش آموزنده و سرگرم کننده خواهند بود. کافیه در بالای همین صفحه وارد بخش کادو تولد یک سالگی شوید تا گلچینی از بهترین هدیه های یک سالگی را ببینید.

بهترین کادو تولد برای بچه دوساله چیست؟

برای خرید کادو تولد کودک دو ساله با توجه به رشد ذهنی که داشتن، انتخاب کادویی که به رشد حرکتی و حسی اون کمک کنه می تونه خوب باشه. همچنان اسباب بازی ها باید فاقد قطعات ریز باشند اما در این سن پازل هایی با قطعات درشت بسیار سرگرم کننده و جذابند. اسباب بازی های آموزش دهنده ی اعداد، حروف و اشکال و بازی هایی که قطعات هندسی جاگذاری دارند از جمله بازی های مفید محسوب میشوند. همچنین اسباب بازی هایی که تخیل و خلاقیت را تشویق میکنند و کتاب هایی با متن های ساده و کوتاه و تصاویر بزرگ و جذاب که در دست کودک مقاوم باشند هم بسیار محبوبند. حتما گلچین کادو تولد کودک دوساله را در وبسایت بانک بازی ببینید.

برای تولد دختر بچه چه هدیه ای بخریم؟

هرچند که به طور ویژه نمیتوان اسباب بازی ها را به دخترانه و پسرانه تفکیک کرد اما طبق تجربه برای تولد یک دختر بچه اسباب بازی هایی که یک سناریوی بازی را بتوانند تشکیل دهند خیلی جذابند. مثلا داشتن یک مجموعه اسباب بازی با موضوع پارک رفتن شامل وسایل پارک، فیگورهای آدمک ها یا حیوانات و خونه ی بازی میتونه خیلی هیجان انگیز باشه. از طرفی دختر بچه ها عاشق یاد گرفتن و نقش بازی کردن هستند به همین دلیل اسباب بازی های آموزشی یا نقش آفرینی همیشه مورد توجهشون قرار میگیره. اگر دخترکوچولوی شما به شخصیت های کارتونی خاصی مثل پرنسس ها هم علاقه مند است می توانید در انتخاب کادو تولد دختر بچه این موضوع را هم در نظر بگیرید.

برای تولد پسر بچه چه هدیه ای بخریم؟

برای خرید کادو تولد پسربچه به علاقه و نیاز کودک توجه کنید. مثلا اگر به ماشین و موتور علاقه دارد  میتوانید از انواع اسباب بازی های آموزشی که مرتبط با اتومبیل باشند استفاده کنید مثل انواع ساز و بازها. اسباب بازی های ساختمان سازی و قطار ها و بلوک های رنگارنگ شهرسازی هم می توانند بسیار برای پسر بچه های جذاب باشند.

گروهی از پسر بچه ها به بازی های رقابتی و هیجانی علاقه دارند پس بازی هایی که حرکتی تر باشد و دو نفر یا بیشتر  بتوانند با آن بازی کنند می تواند یک کادو تولد هیجان انگیز پسرانه باشد.

برای خرید کادو تولد بچه چقدر هزینه کنیم؟

میزان هزینه برای کادو تولد بچه ممکن است متناسب با بودجه شما متفاوت باشد. برخی افراد ممکن است متناسب با نسبت فامیلی و درجه ی نزدیکی خود با کودک میزان متفاوتی از بودجه را برای خرید کادو تولد اختصاص دهند یا بر طبق نیاز کودک و مشورت با والدین اقدام به خرید هدیه تولد کنند. مهمترین نکته این است که کادو شما با هوشمندی و توجه به کارآمدی هدیه و حس خوب انتخاب شود و مقدار هزینه نهایی نقش اصلی در ارزش احساسی کادو تولد ندارد.

اصول خرید کادو تولد کودک چیست؟

برای خرید کادو تولد بچه ها توجه به اصول زیر می تواند کمک کننده یاشد:

 • در نظر گرفتن تناسب اسباب بازی با سن کودک
 • آموزش دهنده در کنار سرگرم کننده بودن
 • مورد علاقه کودک از نظر تم یا شخصیت محبوب
 • ایمنی و کیفیت از جهت مواد ساخته شده
 • بسته بندی جذاب و کادویی و چشم نواز
 • هم راستا با اهداف والدین در پرورش کودک یا رعایت خط قرمز های خانواده

با رعایت این اصول می توانید کادویی مناسب و خاص برای تولد بچه ها انتخاب کنید.

برای خرید کادو تولد چه پیشنهادی دارید؟

کافیست سن کودک را بدانید تا در وبسایت بانک بازی به گلچینی از بهترین بازی های مناسب برای هدیه تولد دسترسی داشته باشید. برای این منظور در همین صفحه و بر اساس سن کودک روی رده سنی مورد نظر کلیک کنید تا گلچینی از بهترین و کاربردی ترین هدیه های تولد را بتوانید ببینید. ما سعی کردیم در این پیشنهادات متناسب با هر بودجه و سلیقه ای محصولات متنوعی با بهترین کیفیت به شما پیشنهاد دهیم. برای انتخاب بهتر و مشاوره در زمینه خرید می توانید از چت آنلاین پایین همه صفحات سایت استفاده کنید و یا با پشتیبان بانک بازی تماس بگیرید.

آیا درست است که با خود کودک برای خرید کادو تولدش مشورت کنیم؟

این مساله ارتباط زیادی به سن کودک دارد اما به طور کلی چون کودکان زیر پنج سال هنوز قدرت تصمیم گیری ندارند در مواجهه با تعداد زیادی اسباب بازی دچار سردرگمی و دلزدگی می شوند و ممکن است انتخاب نهایی را با عجله یا از سر خستگی انجام دهند که در نهایت با هدیه گرفتن آن بازی احساس خوبی را تجربه نکنند یا مدام خودشان را بابت انتخاب نادرست سرزنش کنند و فکر کنند که اگر گزینه ی دیگری را انتخاب کرده بودند خیلی بهتر بود. پس به شما پیشنهاد میکنیم که حالت سورپرایزی هدیه را حفظ کنید و خودتان با پرسیدن چند سوال از کودک به یک نتیجه گیری خوب در مورد علایقش برسید و اقدام به انتخاب و خرید هدیه تولد کنید.